Valerian ‘ın Sınırları Olmayan Evreni

Valerian - Luc Besson

Vizyoner yönetmen Luc Besson, 1997 yılında yazıp yönettiği kült The Fifth Element filminden sonra ilk defa uzaya yöneldi. Luc Besson, 2017 yılında vizyona girecek yeni filmi Valerian and the City of a Thousand Planets Fransa’nın en popüler çizgi roman serisinden uyarlandı. Fransa’nın en çok satan çizgi roman serisi olan Valerian, Star Wars ve The Fifth Element gibi filmlerin ilhamı da olmuştu.

Valerian-Comic-Book-Luc-Besson

Screen Shot 2015-10-29 at 14.23.25

Temmuz 2017’de vizyona girecek Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’nun konusu zamanda yolculuk yapan ajan Valerian partneri Laureline ile beraber galaktikada yer alan bir imparatorluğu araştırma görevi için yola çıkar. Valerian and the City of a Thousand Planets filminde ünlü şarkıcı Rihanna, Cara Delevingne, Dane DeHaan ve Clive Owen rol alıyor.

San Diego’da gerçekleşen Comic-Con’da Luc Besson yeni filmi Valerian ile ilgili konsept resimleri ilk kez paylaşmıştı. Daha sonra twitter hesabından sürekli filmle ilgili bilgiler paylaşan Luc Besson, Fifth Element sonrası uzayda başarı sağlayabilecek mi? Amerika’da tanınmayan Valerian ve Laureline çizgi serisini yapmak bir anlamda risk oluştururken belki de Rihanna gibi bir yıldıza rol vermesi Amerika seyircisini garantiye almak için olabilir.

Bütçesel olarak yapımında sürekli sıkıntı yaşayan Besson sonunda yatırımcının desteği ile filmi çekmeyi başarmış. 180 milyon dolar olarak tahmin edilen bütçeli filmin senaryosunu Luc Besson yazarken James Cameron’un Avatar filminden ilham aldığını söyledi. İlk yazdığı senaryoyu çöpe atan Besson filmini son haline getirdiğinde karakterlerden beşi insan diğer tüm karakterlerin ise uzaylı olduğunu söyledi.

Fransız grafik roman serisinden uyarlanan ve 28. yüzyılda geçen filmde ana konsept zamanda yolculuk.

Bu film Rihanna’nın sinemadaki 3. rolü olacak. Bu yıl Home filminde rol alan Rihanna, 2012 yılında da Battleship filminde rol aldı. Aynı zamanda 2014’te Annie ve 2013’te This is the End filmlerinde rol almıştı.

Fragman izlediğinizde beklentimizi arttırıyor…

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: