Tek bir hata yaparsan ölürsün – Tehlikeli Yürüyüş 9 Ekim’de

the walk - yürüyüş film

1974 yılında, Fransız gösteri ustası Phillippe Petit, New York’taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi Kulelerinin arasına gerdiği ip üzerinde ölümüne riske girerek mucizevi bir yürüyüş gerçekleştirdi. Phillipe, 11 Eylül’de yıkılan ikiz kulelerin arasında yürüyen ilk ve tek kişi olarak tarihe geçti. Joseph Gordon-Levitt, Philippe Petit olarak Robert Zemeckis’in yönettiği The Walk / Tehlikeli Yürüyüş filmi ile 1974’teki İkiz Kuleler arasındaki yürüyüşünü bizlere yeniden yaşatıyor.

the walk intl 047 128 800 01 v120 1621 rv2 rgb

Tehlikeli Yürüyüş, Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt)’in gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy (Ben Kingsley) ve benzersiz bir avuç insanın yardımıyla gerçekleştirdiği muhteşem yürüyüşün hikayesini anlatıyor.

df 03725

7 Ağustos 1974 yılının sabahında toplam 45 dakika süren ip üzerinde yürüyüşü 25 yaş doğum gününden 1 hafta önce gerçekleştirdi. Phillipe Petit Tehlikeli Yürüyüş için 200 kilogram ağırlığı olan çelik bir ipi ikiz kulelerin arasına gerdi. Yürüyüş esnasında 8 metre uzunluğunda ve 25 kilo ağırlığında özel yapım denge çubuğunu taşıdı.

df 00715 rv4

Robert Zemeckis’in yönettiği Tehlikeli Yürüyüş, teknolojideki son noktayı, yine duygusal, karakter odaklı bir yapımın hizmetinde kullanıyor. Yenilikçi foto gerçeklik tekniklerini, IMAX® 3D sihriyle buluşturan TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ/THE WALK, izleyicilere, bulutlara ulaşılmışçasına bir deneyim yaşatacak, özgün bir büyük ekran filmi.

df 03985 rv4

df 00152

 

‘İnsanlar bana neden ölümüne riske giriyorsun diye soruyor. Bu benim için yaşam demek. ‘ Phillipe Petit

Fotoğraflar Sony Pictures aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: