The Dark Tower Filminin Fragmanı Yayınlandı

Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin başrollerinde olduğu Stephen King’in çok satan romanı The Dark Tower’dan uyarlanan Kara Kule – The Dark Tower 4 Ağustos’ta sinemalarda. Nikolaj Arcel’in yönettiği filmin senaryosu Akiva Goldsman & Jeff Pinkner ve Anders Thomas Jensen & Nikolaj Arcel tarafından yazıldı.

Yaşadıklarımızdan farklı dünyalar da var. Dünyanın en ünlü yazarlarından biri olan Stephen King’in, ihtiraslı ve yürekli hikayesiyle beğeni kazanan“Dark Tower/Kara Kule”si, sinema perdesine geliyor. Son Savaşçı Şövalye, Roland Deschain (Idris Elba), bütün evreni bir arada tutan Kara Kule’nin yok olmasını engellemek için, Siyah Giyen Adam olarak bilinen Walter O’dim’e (Matthew McConaughey) karşı sürdürdüğü, sonsuz bir savaş içinde esir kalmıştır. Dünya’nın kaderinin pamuk ipliğine bağlı olduğu, iyi ve kötünün ters düştüğü bu son savaşta Roland, kaleyi Siyah Giyen Adam’dan koruyacak tek kişidir.

Sony Pictures ve MRC ortak yapımının baş karakteri olan hayattaki son silahşör Roland Deschain’ı (The Gungslinger) Luther’in başarılı yıldızı Idris Elba tarafından canlandırılırken, filmin kötü adamı “Man in Black”i ise Oscar ödüllü oyuncu Matthew McConaughey canlandırıyor. Ejderha Dövmeli Kız’dan tanıdığımız Nikolaj Arcel filmin yönetmen koltuğuna kurulurken, filmi senaryolaştıran isim ise Kuralsız, Akıl Oyunları, Cinderella Man filmlerinin senaristi Akiva Goldsman ve Maske‘nin ardından daha çok dizilere yönelen senarist Mark Verheiden.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: