Güç Bizi Tanımlar, Stronger

2013’te 117’incisi yapılan Boston Maratonu’nda, binlerce sporcu bitiş çizgisini geçtikten iki saat sonra eş zamanlı iki patlama meydana geldi. Hollywood, Amerika için korkunç bir olayı beyazperdeye yansıtmakta gecikmedi ve Mark Whalberg’in başrollerinde oynadığı Patriots Day filmini vizyona soktu. Patriots Day, Boston Maratonu bombalı saldırısında görevli Çavuş Tommy Saunders’ın üzerinden ilerleyen hikaye bombalamanın gerçekleştiği günden başlayarak bütün şehri kapsayan terörist avını ve şehir sakinlerinin yaşadığı paniği anlatıyor.

KAYIPLAR BİZİ DEĞİŞTİRİR.

Terorizmin insanlar üzerinde yarattığı etkiyi genel olarak işleyen filmden sonra sıra birebir hikayelere geldi sıra. Fragmanı izlediğimde bayağı etkilendiğim Stronger filmi 1 Aralık 2017’de vizyona giriyor.

Jeff 27 yaşında Bostonlu bir işçidir. Eski sevgilisi Erin’le tekrar barışmanın yollarını arar ve bu amaçla maratonu izlemeye gider. Çünkü Erin orada koşmaktadır. Maraton başladığında her şey yolundadır. Erin’i bitiş çizgisinde beklerken, şiddetli bir patlama meydana gelir. Jeff patlama anında iki bacağını da kaybeder ve hemen hastaneye kaldırılır. Yapılan tedaviler sonucu bilinci yerine gelen Jeff’in kendi yaşam savaşı yeni başlamıştır. Sevgilisi Erin ve ailesinin desteği ile aylarca süren psikolojik ve fiziksel terapinin üstesinden gelir.

TRAJEDİ BİZİ TEST EDER.


2013 Boston Maratonunun bombalanmasının ardından, şehirde ve dünyanın kalbinde umut verici bir sembol haline gelen Jeff Bauman’ın gerçek yaşam hikayesinden esinlenilen filmin yönetmen koltuğunda David Gordon Green yer alıyor.

GÜÇ BİZİ TANIMLAR

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: