Split , M. Night Shyalaman’ın Son Filmi 17 Şubat’ta Vizyonda

Yönetmen, yazar ve yapımcı M. Night Shyamalan 6. His, Ölümsüz ve İşaretler filmlerindeki gerilimin ötesine geçen özgünlüğü ile dikkat çeken Split – Parçalanmış filmi ile nefeslerimizi kesmeye hazırlanıyor. Bir adamın yetenekli aynı zamanda parçalanmış aklının dehlizlerine gizemli bir gezintiye çıkaran Shyamalan ayrıştırıcı kimlik bozukluğunun zihni parçalaması üzerine bir hikaye anlatıyor.

The Purge, The Gift gibi filmlerin yapımcısı Jason Blum ile bir araya gelen Shyamalan, The Visit ile elde ettiği başarıya devam ettirmeyi istiyor.

Başrollerini X-Men serisinin genç Charles Xavier’ı James McAvoy, The Witch ile yıldızı parlayan Anya Taylor-Joy ve Betty Buckley’nin üstlendiği gerilim filmi Split / Parçalanmış ‘ın yönetmen, senarist ve yapımcılığını M. Night Shyamalan üstleniyor.


Çoklu Kişilik Bozukluğu’ndan müzdarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olanıdır. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder. Farklı alter egoları aracılığıyla kızlarla farklı ilişkiler kuran adam kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Birbirinden ayrı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin tehlikeli birine dönüşür. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin’ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar.

Shyalaman’ın senaryolarında hep bir bulmaca yer alır, özellikle gerilim filmlerini bulmaca mantığına göre işlemeyi tercih eder. 6. His bunun en güzel örneklerinden biridir. Seyirci filmi izlerken hem görsel hem sözel bulmayacayı çözmesi gerekiyordu. Zaten Night Shyalaman’ı diğer yönetmenlerden ayrı kılan özelliklerinden biri de tüm filmi bir bulmayacaya çevirme başarısı. 23 ayrı alter egosu olan bir adamın elinden kurtulmaya çalışan 3 kadının çözmesi gereken ise bayağı zor ve gerilimi yüksek bir bulmaca olacak.

17 Şubat 2017’de izleyeceğimiz Split /Parçalanmış ile Night Shyalaman 6. His’te yükselttiği çıtanın üstüne çıkabilecek mi? Split filminin fragmanını, kamera arkasını ve yönetmenin yorumlarını izleyebilirsiniz. 23 ayrı kişiliği olan genç adamın kızlarla yaşayacağı olayların sonucunda bizi sürpriz bir son bekliyor.

Fotoğraflar Universal aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: