Mezuniyetler için Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı özellikle gece için bayanların favori makyajları arasında. Özel günlerde siyahın ya da kahvenin cazibesiyle dumanlanan gözler hem güzel hem de baştan çıkarıcı olabiliyor. Dumanlı göz makyajı aslında sadece siyah ve kahverenginden ibaret değil. Zengin renk tonları ile yapılan dumanlı gözlerle beraber hepimizin iyi bildiği klasik siyah renk ile yapılanına kadar çok çeşitli dumanlı göz makyajı var. Sade bir beyaz elbise giydiğiniz zaman koyu siyah dumanlı göz makyajı stilinizi tamamlamak yerine bozabilir. Mezuniyet gecesine seçtiğiniz abiyenize en uygun dumanlı göz makyajını yaratmanız için aşağıda sizlere çeşitli stilleri öneriyoruz. Kullanmak istediğiniz renk ve stili ruh halinize, giydiğiniz kıyafete ve mekana göre uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

-Cesur:

Transformers filminin yıldızı Nicola Peltz’in dumanlı göz makyajını deneyebilirsiniz. Koyu kahve renkle beraber göz bebeklerinin iç tarafına inci beyazı kullanarak onun gibi cesur dumanlı gözleri elde edebilirsiniz.

Nicola Peltz
Nicola Peltz

Davetkar:

Siyah yerine ametist tonları ile yaptığınız dumanlı göz makyajınız, bakışlarınızda oyuna davet eden bir ifade yaratabilir.

Joan Smalls
Joan Smalls

Klasik:

Tüm bakışları gözlerinize çekmek istiyorsanız, Kate Upton gibi siyah ile dumanlı göz makyajını deneyin. Dudaklarınızı ten rengi bir ruj kullanırsanız, bu klasik dumanlı göz makyajınızla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Kate Upton
Kate Upton

Dramatik:

Kahverengi gözleriniz varsa, Keira Knightley gibi gece mavisi tonlarını ve siyah maskara kullanarak dramatik bir ifade yaratabilirsiniz.

Keira Knightley
Keira Knightley

Modern:

Gigi Hadid’in dumanlı gözlerini yapmak çok kolay. Toprak tonlarını gözlerinizin üstüne uygulayıp daha açık tonları tam kaşlarınızın altına kullanarak gündüz için bile kullanabileceğiniz dumanlı gözleriniz olabilir.

Gigi Hadid
Gigi Hadid

Parıltılı:

Kış beyazı ile beraber metalik tonları kullanarak parıldayan dumanlı gözlere sahip olabilirsiniz.

Kerry Washington
Kerry Washington

Cazibeli:

Mükemmeliyetçilikten vazgeçip yaptığınız dumanlı göz makyajı etrafa dağılsın, sizin de Beyonce gibi seksi bakışlarınız olsun.

Beyonce
Beyonce

Kendinden Emin:

Cara Delevingne gibi bakışlarınızla kendinize olan güveninizi yansıtmak istiyorsanız, kahverengi kalem ve bronz tonlarında göz farı kullanmanız yeterli.

Cara Delevingne
Cara Delevingne

Retro:

Kedi gözleri şeklinde yaptığınız dumanlı gözlerle Rihanna gibi retro görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle ışıltılı bir kıyafet giyiyorsanız, bu göz makyajını denemenizi tavsiye ederim.

Rihanna
Rihanna

Klasik dumanlı göz makyajının yapılışı ile yukarıda paylaştıklarımı uygulayamanız için size yardımcı olabilir.

sDumanlı göz makyajı

Fotoğraflar Style.com aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: