Pixels 21 Ağustos’ta sinemalarda

Pac-Man chases Ludlow (Josh Gad) in Columbia Pictures' PIXELS.

Bu yaza damgasını vuracak aksiyon komedi “Pixels” uzaylıların 1980’lerin video oyunlarını model alarak Dünya’ya saldırısını konu alıyor. “Pixels”in yönetmen koltuğuna oturan Chris Columbus’u yazdığı “Gremlins” ve “The Goonies” filmleri ile beraber “Home Alone”, “Mrs. DoubtfireHarry Potter”, “Percy Jackson” ve “Night at the Museum” gibi büyük hit olmuş serilerin yönetmeni.

pixels-intl-PM_3010_marketing_still_v0123-1103_r_rgb

Columbus: “’Pixels’ın senaryosunu okurken bana o kadar özgün, o kadar benzersiz geldi ki bu filmi yapmam gerekiyordu. Komedinin aksiyonla karışmasını sevdim. Bu bana ‘Harry Potter’dan beri yapamadığım bir şeyi yapma olanağı tanıdı. Bir yandan komediyi olabildiğince ileri götürürken, bir yandan da çok yoğun bir aksiyon macera filmi yapmamamı sağladı. Bana göre, bu film, ‘Gremlins’ ile ‘Goonies’in ‘Harry Potter’la buluşması. Bu proje yıllar içinde topladığım malzemeleri kullanarak gerçekten taze soluklu bir şey yaratma olasılığıydı. 1980’leri nostaljik bir şekilde geri getirecek özgün bir yaz filmi olacaktı” diyor.

Pixels First Look

1980’lerin çocukları olarak, Sam Brenner (Adam Sandler), Will Cooper (Kevin James), Ludlow Lamonsoff (Josh Gad) ve Eddie “Ateş Püskürten” Plant (Peter Dinklage) dünyayı binlerce kez kurtarmıştırlar: Atari salonlarında 25 sentlik oyunlarda. Şimdi ise, gerçeğini yapmak zorunda kalacaktırlar.

pixels-intl-DC_0100_comp_v022128_1079_rgb

Pixels”da, galaksiler arası uzaylılar klasik atari oyunlarının video yayınlarını keşfedip bunları yanlışlıkla savaş ilanı olarak algılayınca, saldırıları için video oyunlarını kullanarak Dünya’ya hücum ederler. Böylece, şimdi ABD başkanı olan Cooper dünyanın PAC-MAN™, Donkey Kong™, Galaga™, Centipede®, ve Space Invaders™ tarafından yok edilmesini engellemek için eski ekol video oyunu arkadaşlarına başvurmak zorundadır. Uzaylılarla savaşmaları için onlara benzersiz silahlar temin eden bir uzman olan yarbay Teğmen Violet Van Patten (Michelle Monaghan) da aralarına katılır.

pixels-intl-DF-11652_rgb pixels-intl-PM_0930_comp_v0090_1054_r_rgb pixels-intl-DK_0260_comp_v0162_1132_r_rgb

 

80li yılların popüler atari oyunlarının karşımıza çıkıyor olması heyecan verici. O dönemde çocuk veya genç olanların ellerinden düşüremedikleri bu oyunlar beyazperde de canlanıyor. Heyecanlı ve komik bir macera 21 Ağustos’ta vizyona girecek Pixels’da bizi bekliyor.

pixels-intl-PM_1000_comp_v0064-1663_r_rgb pixels-intl-PM_1610_comp_v0157-1053_r_rgb

Fotoğraflar Pixels’a aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: