Sonbahar 2015’in dikkat çeken moda trendleri

Sonbahar sezonunun moda trendlerinin neler olabileceğini mevsimin kendisinden tahmin edebiliyorsunuzdur. Yaz mevsimi sonrası Sonbahar ile beraber renkler ve kumaşlar değişirken tabii ki hayatımıza ceketler ve paltolar giriyor. Tasarımcılar Sonbahar 2015 sezonu koleksiyonlarını moda haftalarında tanıttığı zaman yeni sezonda çeşidi yeterince fazla moda trendlerine sahip olacağı belliydi. Her tasarımcı kendine göre Sonbahar 2015 için farklı bir trend yaratan koleksiyonu ile karşımıza çıktı. Bir bakıma ne giysek şimdi o moda desek yeridir. Bu kadar farklı trendin yer aldığı Sonbahar 2015 modasının trendlerini paylaşmak için iki kısıma ayırdım. Şimdi ikinci bölümdeki Sonbahar 2015 trendlerinin zamanı. Çeşit o kadar fazlaydı ki iki ayrı postta sizle paylaşmam gerekti.

1. Püsküller

Geçen sezondan beri çantalardan ayakkabılara kadar bir çok yerde püskülleri gördük. Yazı püsküllerle geçirdikten sonra Sonbahar 2015 modasında püsküller daha da artarak stillerimize giriyor. Püsküller sayesinde eteklere seksilik, gece kıyafetlerine hareket ve kazaklara ayrı bir doku yaratıyor.

fall winter 2015 2016 fashion trends fringes

fringe andrew gn fall 2015

2. Culottes

Moda haftalarında tasarımcıların koleksiyonlarında gördüğümüz culottes yani etek pantolonlar Rihanna gibi moda ikonlarının giymesi ile beraber yazın popüler trendlerinden biri oldu. Şimdi yeni sezona bakacak olursak Sonbahar 2015 moda trendlerinin önde gelenlerinden biri. Doğru parçalarla giyinilir ve aksesuarlarla kombinlenirse şık ve rahat bir görünüm yaratabilirsiniz.

fall winter 2015 2016 fashion trends culottes

temperley london fall 2015 culottes

3. Patchworktan vazgeçemiyoruz.
Renklerde ve dokularda çeşitlilik olması ile tasarımcıların patchwork trendini devam ettirmesi anlaşılır. Patchwork desenler Sonbaharı bize rengarenk yaşatıyor.
Chloe
Chloe
salvatore ferragamo
salvatore ferragamo

4 – Kalın kemerler

Bel kısmını ortaya çıkaran kalın kemerler Sonbahar 2015’in olmazsa olmazları. Bellerimizi nasıl kalın kemerlerle ortaya çıkaracağız derseniz korse tarzı olanları tercih edin. Ceketler, yelekle tulumlar ve elbiselerin üzerine giydiğimiz kalın korse kemerlerle yuvarlak hatlarımızı belirginleştiriyoruz.

Anthony Vaccarello
Anthony Vaccarello
Balmain
Balmain
5 – Fiyonklar ve kurdeleler
Kadınsı görünüm yaratmak istiyor musunuz? Gömleğinizin boyun kısmına kurdele bağlayın ve kadınsılık stilinizden yansısın. Genelde boyun kısmına kullanılan fiyonklar Sonbahar 2015 moda trendlerinin en kadınsı olanlarından.
Emilio Pucci
Emilio Pucci

tying up loose ends

6 – Bohem rapsodi
Bohem yaşam stilini seven tasarımcıların etkisi ile mi bilinmez, bohem etkiler stillerimize tüm yaz boyu yansıdı. Şimdi Sonbahar 2015 ile beraber 70lerin nostaljisini taşıyan bohem etkiler görünümlerde. Renkli boho görünümler Sonbahar 2015 moda trendleri arasında. Uzun elbiseler, tüyler, çiçek desenleri..

bohemian rhapsody

Reem Acra
Reem Acra

7 – Geniş Paçalar

70lerin önemini Sonbahar 2015’te tam olarak anlıyoruz. Geniş paça pantolonlara yaşamımızda daha fazla yer ayırmanın tam zamanı. Skinnylerinizden vazgeçin demiyorlar, sadece stillerinizde geniş paça pantolonları daha sık kullanmamızı tavsiye ediyorlar. Rahat olmak için deneyebiliriz.

flare trousers 2

8- Tatlı Süet

1970ler dedik, süetler olmadan yeni sezonu geçirmeyelim. Sonbahar 2015 moda trendlerinde yumuşacık süetler stillerimizde.

fall winter 2015 2016 fashion trends suede

9. Viktoryan lezzetler

Birazda aristokrasi zamanı. Viktoryan döneminin zengin dokuları Sonbahar 2015 moda trendlerinin arasında zirveye doğru gidiyor. Kabarık kollar, danteller, yakalarda kurdeleler.. sanki birçok trend Viktoryan görünümünün içine giriyor.

victorian delights

Zimmermann
Zimmermann

Fotoğraflar PopSugar aittir

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: