Logan – Hugh Jackman Son Kez Wolverine Olarak Beyazperdede

‘Logan, halen zamanın var.’

2017 yılının beklenen vizyon filmleri arasında Logan ile Hugh Jackman Wolverine rolüne veda ediyor. X-Men serisi ile ilk kez tanıştığımız Wolverine karakter olarak her zaman farklı biri olduğunu göstermişti.

Kahramanımızın asıl evreninde, süper kötülerin birleşip isyan çıkarması sonucu büyük bir dünya savaşı başlar. Gezegen mahvolur ve ortalıkta kahraman diye bir şey kalmaz. Logan ise iyileşme yeteneği sayesinde sağ çıkan nadir insanlardandır. Aradan 50 yıl geçmiş, eski Wolverine yeni Old Man Logan olmuş ve pençelerini çıkarmamaya yemin etmiştir.

Ve hikayemiz başlamıştır.

Yakın gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Fakat Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine’de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

WolverineMarvel Comics tarafından yaratılmış, yayınlanan çizgi romanlarda süper kahraman olarak beliren bir kurgusal karakterdir. James Howlett ismiyle doğmuş fakat Logan olarak tanınmıştır. Köken olarak sansargillerden geldiği için ellerinde üçer tane kemikten pençe bulunur. Marvel Dünyası’nda birçok çizgi romanda bulunmuştur. Başlıca, X-Men, (New) Avengers, Incredible Hulk, Secret Defenders, Alpha Flight, Weapon X, HYDRA, S.H.I.E.L.D. gibi grup ve çizgi romanlarda yer almıştır.

Wolverine, Vietnam Savaşı sonrasında; popüler Amerika’n kültüründe otoriteye uymayan, kahramanlık karşıtı bir karakter olarak gözükmüştür. Öldürücü ve zalim gücü de 1980’lerin sonuna doğru tüm çizgi roman anti-kahramanları tarafından kullanılmıştır.

Bir mutant olan Wolverine, hayvani his ve reflekslere ayrıca kendi kendini iyileştirme özelliğine (hayatta kalma özelliği de denebilir) sahiptir. Bu sayede alabileceği tüm yaraları kendiliğinden iyileşir ve normal bir insana göre çok daha geç yaşlanır.(Zihinsel yaralar da dahil olmak üzere). Bu iyileşme özelliği sayesinde; Weapon-X tarafından bir süper asker olması için tüm iskeleti neredeyse parçalanamaz bir metal olan Adamantium ile kaplanmıştır. Operasyon sırasında kemikten olan keskin pençeleri adamantium ile kaplanmış ve bunun sonucunda Wolverine yenilmez olmuştur. Bu pençeler demiri bile kesebilecek niteliktedir. Pençelerinin kesemediği bilinen tek nesne ise Kaptan Amerika’nın kalkanıdır fakat alpha adamantiumla kaplandıktan sonra kalkanı da keser hale gelmiştir. Ayrıca, yumruk yumruğa dövüşte ve kılıç kullanma konusunda tam bir ustadır.


Hugh Jackman’ı son kez Wolverine olarak gördüğümüz film Logan’ı  James Mangold yönetiyor. Başrollerinde ise Hugh Jackman dışında Boyd Holbrook, Patrick Stewart, Charles Xavier ve Doris Morgado yer alıyor. Logan yeni yayınlanan fragmanı izleyebilirsiniz.

Fotoğraflar 20th Century Fox aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: