Home Sinema-Haberleri Leonardo DiCaprio, Amerika’nın ilk seri katili olacak

Leonardo DiCaprio, Amerika’nın ilk seri katili olacak

hh holmes the first serial killer in america

Amerika’nın ilk seri katili çok yakında beyazperdede. 2010 yılında film hakları Leonardo DiCaprio tarafından alınan, Amerika’da yaşanan gerçek olayların anlatıldığı The Devil in the White City kitabının filme uyarlanmasına Paramount stüdyoları sonunda yeşil ışık yaktı. Erik Larson tarafından 2003’te yazılan kitap çok satanlar arasında yer alıyor. Amerika tarihini değiştiren olayların anlatıldığı filmi, Leonardo DiCaprio’nun sıklıkla çalıştığı yönetmen Martin Scorsese çekecek.

graham moore to adapt the devil in the white city for leonardo dicaprio to star

Hollywood Reporter’ın haberine göre filmin başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio olurken yönetmenliği Martin Scorsese yapacak. Kitaptan senaryolaştıracak kişi ise Billy Ray. Proje daha önce Warners stüdyoları tarafından filme çekilmek üzere alındı ve 2003 yılından itibaren gelişme kısmında kaldı. Tabii bir çok ünlü yıldızda filmde rol almak istedi.

devil in the white city

İlk olarak Tom Cruise yıldız olarak düşünülürken daha sonra Kathryn Bigelow filmin yönetmeni ve yapımcısı olarak seçildi. 2010 yılında DiCaprio karanlık konulara olan ilgisinden kaynaklı hakları kendi üzerine aldı ve 6 yıl boyunca gelişimi için bekledi.

poltrona martin scorsese leo decaprio

The Devil in the White City 1893 yılında iki adamın Chicago Dünya Fuarı’nı kendi oyun alanlarına çevirmesi hakkında. Adamlardan biri Daniel H. Burnham; kendisi fuarın mimarıydı. Çok kısa bir sürede fuarın gerçekleştirileceği alanın merkezine konumlandırılan ‘White City’i bir çok zorluğun üstesinden gelerek inşaa etti. Diğeri H.H. Holmes kendini doktor olarak tanıtan seri katildi. Fuarda gerçekleşen ölümleri yapan ve psikopat katil olduğuna inanılıyor. Gerçek ismi Herman Webster Mudgett olan H.H. Holmes, Sherlock Holmes’a olan hayranlığından ismini değiştirmiştir.

Açıklanana göre Leonardo DiCaprio filmde Holmes’i canlandıracak. Filme ilgili gelişmelerden yakın zamanda filmstilmoda’dan haberdar olacaksınız.

Fotoğraflar getty image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için:

%d bloggers like this: