Kıyafet ve Takılarla Kombin Yapmanın Püf Noktaları

Kıyafet ve takılar nasıl kombin edilir?

Takı kullanarak yaptığınız kıyafet kombinleriyle kendinize has bir tarz oluşturmanız ve bu sayede fark yaratmanız çok kolay. Ancak bu noktada tercih ettiğiniz aksesuarlar büyük bir önem taşıyor. Yanlış bir aksesuar seçimi, stilinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yazıdaki kıyafet ve takı kombin yapmanın ipuçlarını takip ederek, özgün bir stil yaratabilirsiniz.

Özellikle kadınların çok tercih ettiği takı kullanımı hem kişinin kendisini ifade etmesini sağlar hem de giysilerle doğru kombinlendiğinde eşsiz bir tarz yaratır. Piyasada uygun fiyata satılan birçok takı ve aksesuar bulunduğu için işiniz daha da kolay!

Bir gece davetine gidiyorsanız imitasyon takılar yerine altın kolye, bilezik gibi aksesuarları kullanmayı tercih edin. İmitasyon takılar çok şık ve güzel dursa da gerçeğinin yerini asla tutmaz. Şık elbisenizi uyumlaması bakımından, tek bir pırlanta küpe ve ince bir altın kolye bile bunun için yeterli olabilir. Bu arada günlük yaşamda çok kullanmadığınız ve çoğu zaman kutularından çıkarmadığınız altın takıların renginin bir süre sonra matlaşabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Altın nasıl parlatılır diye merak ediyorsanız ipuçlarına bu linkten göz atabilirsiniz.

Kolyeyle Kombin İçin İpuçları

Kolye, ilk göze çarpan aksesuardır. Özellikle yakası açık bir elbise veya bluz giydiğinizde özenle seçtiğimiz bir kolye kıyafetinizin bütününü tamamiyle değiştirebilir. Bu nedenle kolye seçimine daha çok özen göstermeniz gerekir.

 • Sade bir elbiseyi, birkaç kolyeyi üst üste takarak hareketlendirebilirsiniz. Eğer siyah bir elbise tercih ediyorsanız, altın veya gümüş uzun kolyeleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra renkli, uzun, boncuk kolyeleri de kullanabilirsiniz.
 • Eğer omzu açıkta bırakan, straplez tarzı bir bluz ya da elbise giydiyseniz, kısa ve zengin, taşlı kolye modellerini tercih edin. Uzun kolyeler de duruma göre bu tarz kıyafetlere uyum sağlayabilir.
 • Asimetrik yakalarda kolye kullanmak isterseniz, tercihinizi kısa kolyelerden yana olsun.
 • V yakalarda dilediğiniz türde kolye kullanabilrisniz; uzun, kısa, tahta, boncuklu… Seçim size kalmış.
 • Hacimli ve kalın kolyeler; hakim yaka bluz, kazak ve elbiselerde çok şık durur.

Pixabay

Vücut, Yüz ve Saç Stili

Takı kullanımının en önemli noktalarından biri kişinin kendisini iyi tanımasıdır; kısa boy, yuvarlak yüz hatları ve vücut tipi gibi önemli ayrıntılar, takı seçiminizi direkt olarak etkiler. Bu noktada aşağıda verdiğimiz önerileri takip edebilirsiniz…

 • Saçlarınız uzunsa, gösterişli ve uzun küpe takmayı tercih edebilirsiniz. Tabii bu tarz küpelerin seçtiğiniz kıyafetle uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat edin.
 • Kısa saçlı ve uzun boyunluysanız, büyük küpeleri ve her türlü iddialı kolyeyi kullanabilirsiniz.
 • Koyu tenli ve koyu renk saçlı kadınlar, renkli taşlı kolyeleri kullanarak, renklerle tezat yaratıp, hoş bir görüntü elde edebilir.
 • Göğüsleriniz büyükse, göğüs hizasında olan veya biraz daha kısa kolyeleri tercih etmeye çalışın.
 • Uzun ve büyük küpeler, küçük yüzlü olanların tercih etmemesi gereken takıların başında gelir.

Kıyafet ve Takılarla Kombin İçin Aklınızda bulunsun…

 • İddialı ve büyük yüzükleri kullanırken, ellerinizin bakımlı olduğundan emin olun.
 • Renkli bileklikleri, tek renk kıyafetlerle kullanmayı tercih edin.
 • İş kıyafetlerinizle takıları kombinlerken gösterişten uzak durun. Ofiste sade bir şıklık için inci küpeleri tercih edebilirsiniz. Küçük taşlı küpeler ve ince kolyeler de iyi ve mütevazı bir seçim olabilir.
 • Birden çok yüzük takmak istediğinizde, jean ve şık bir bluz imdadınıza yetişecektir.
 • Düz ve basit bir tişörtü, iddalı bir kolyeyle kombinleyerek bambaşka bir stil yaratabilirsiniz.

Kıyafet ve takılarda seçenekler sınırsız olunca, size kalan iş sadece hayal gücünüzü kullanmak ve püf noktalarına uyarak kendi tarzınızı ortaya koymak oluyor…

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: