Woody Allen’in son filmi Mantıksız Adam

Woody Allen’ın son filmi MANTIKSIZ ADAM (Irrational Man) 9 Ekim’de vizyona giriyor. İlişkilere odaklanmayı seven Woody Allen bizleri düşündürürken güldürecek ilginç bir romantik dram filmi ile karşımızda. Anın keyfini çıkarmaya karar vermek sizce mutlu olmanın formülü mü?


irrational man 22
Filmin başrollerinde Joaquin Phoenix, Emma Stone ve Parker Posey yer alıyor. Abe Lucas (Joaquin Phoenix), son dönemlerde yaşamaktan zevk alamayan, duygusal olarak dibe vurmuş bir felsefe profesörüdür. Hayatında yeni bir sayfa açmak için küçük bir kasabaya yerleşir ve orada ders vermeye başlar. Burada tanıştığı Rita Richards (Parker Posey), aynı üniversitede hocalık yapan, mutsuz bir kadındır. Abe’in öğrencisi Jill Pollard (Emma Stone) ise sınıfın en başarılısıdır ve zamanla aralarında bir arkadaşlık başlar. Jill her ne kadar erkek arkadaşı Roy (Jamie Blackley)’a aşık olsa da Abe’in ıstırap dolu, sanatçı kişiliğini ve egzotik geçmişini karşı konulmaz derecede çekici bulur.

irrational man

Bir gün Abe ve Jill’in bir yabancının konuşmasına kulak misafiri olup, Abe’in olaya dahil olmasıyla işler değişir. Abe bu olayla birlikte kendi hayatını ve başkalarının hayatını derinden etkileyecek bir karar alır ve hayata yeniden tutunup, her anın keyfini çıkarmaya başlar. Fakat bu durum Jill, Rita ve kendi hayatını sonsuza dek değiştirecek günleri de beraberinde getirecektir.

emma stone joaquin phoenix film woody allen movie

Anda ve akışta yaşamak her ne kadar hepimizin idealindeki olsa bile bazı anlarda çevremize olan etkilerini göz ardı etmemiz gerekebilir. Kendimizi akışın etkisine bırakmak zevk verirken ben merkezli yaklaşım getirme tehlikesini göz ardı etmemek gerekebilir. Veya mutluluğu yakalamışken hiç bir şeyi umursamadan yaşamın keyfini mi çıkaralım?

Fotoğraflar BirFilm aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: