Saçlarınızla 10 yaş daha genç görünün

Daha genç ve canlı gözükmek için kremlere, ilaçlara veya iğnelere gerek kalmadı. Saç şeklinizle genç görünebilirsiniz, tabii aynı zamanda saç şekliniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı da gösterebilir. Özellikle davetlere yaptırdığınız topuzları hayal etmenizi istiyorum. Sıkı sıkıya yapmışmış, kabarık ve mükemmel görünümlü topuzlarla şık göründüğümüzü sanarken belkide kendimizi 10 yaş daha yaşlı gösteriyoruz. Veya saçlarınızı doğal dalgası ile bırakmayı denediniz mi? Belki de düz fönlü saçlarınızdan sizi daha genç gösteriyor.. Kırmızı halı ve davetler için sürekli saçlarını yaptıran ünlüler bize aradığımız ilhamı veriyor. Onların mükemmel görünümlü saçları bazı zamanlar onları olduklarından daha yaşlı gösteriyor. Tabii yaşını daha büyük göstermek isteyenler içinde bu yazı ilham olabilir. Şimdi bir numaralı anti-aging..

Amy Adams

older-amy-adams-hair

younger-amy-adams-hair

Geriye toplanmış ve gerilmiş topuz yerine önden ikiye ayrılmış saçlarını örgü ile topuz yapması Amy Adams’ı daha genç göstermiş. Örgüler halen trend ve gece davetlerine rahatlıkla kullanabileceğiniz modelleri yaratabilir, aynı zamanda daha genç gözükebilirsiniz.

Beyonce

older-beyonce-hair

younger-beyonce-hair

Yana kabartılarak ayrılmış saçlar artık çok gerilerde kaldı. Saçlarını ortadan ayırıp kendi doğal dalgası ile bırakmak veya doğal dalgalı görünüm yaratmak; işte sizi gençleştirecek formül. Saçlarınıza önce fön çekin, sonra ara ara maşa ile saçlarınıza dalga yaratın. son olarak saçlarınızı karıştırın..

Elizabeth Banks

older-elizabeth-banks-hairyounger-elizabeth-banks-hairÖn tarafı kıvrımlı ve burgulu saçlar çok eskilerde kaldı. Retro görünümler moda diye kendimizi yaşlı göstermeyelim. Ortadan ayrılmış ve maşa ile dalga yapılmış saçlar sizce de daha genç gözükmesini sağlamamış mı?

Drew Barrymore

older-drew-barrymore-hairyounger-drew-barrymore-hair

Koyu kahverengi saçlar zengin, canlı ve güzel. Fakat tek renk olarak saçlarınızı kullanmak hem daha düz gösterir hem de biraz peruk havasında. (Demeki ki benimde saçlarıma biraz renk vermem gerekiyor, bu da benim ilhamım) Açık ve koyu renkleri bir arada kullanmak hem boyut katıyor hem de cildinizi parlatıyor. Tabii bakımlı olmaları avantajınız. Sarı saçları parlak göstermek de kolay olmuyor.

Jennifer Lawrence

older-jennifer-lawrence-hairyounger-jennifer-lawrence-hair

Yaşlı ve pixie kesimi aslında birbiri ile uyumlu değil. Modern bir saç olmasına rağmen, kesim boyu da önem taşıyor. Jennifer Lawrence saçlarının kesimi değiştirince sizce de daha genç ve canlı gözükmemiş mi? Bu arada kendisi zaten genç, ne yapsa yaşlı gözükmesi zor, o ayrı 🙂

Cate Blanchett

older-cate-blanchett-hair

younger-cate-blanchett-hair

Aslında iki saça bakarsanız, birbirinden farklı değilmiş gibi geliyor. İkinci fotoğrafta nasıl daha genç gözüküyor sizce.. Saçlarınızı sıkı sıkıya toplamak yerine bir kaç saç telini bırakın düşsünler, işte tüm sır burada.

Scarlett Johansson
older-scarlett-johansson younger-scarlett-johansson-hair
Yanlardan gerilmiş, ön tarafı kabartılmış saçlar yerine daha doğal görünümlü topuzlar deneseniz, eminim daha genç gözükeceksiniz. Gerçekten ciddi fark yaratıyor. Birde renk etkisi tabii.
Fotoğraflar Allure.com aittir.
loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: