Oscar ödüllü oyuncu Eddie Redmayne kadın oldu

danish girl edie

Ünlü fizikçi Stephen Hawking’i canlandırdığı The Theory Everything filmindeki rolü ile Oscar ödülünü kazanan yetenekli Eddie Redmayne, yeni filminde de ünlü bir karakteri canlandırıyor. Fakat bu karakter diğerlerinden biraz farklı, tarihin ilk transeksüeli ressam Einar Wegener olarak karşımıza çıkıyor.

the great dane

33 yaşındaki oyuncuyu yeni filminde dudaklarına kırmızı ruj sürmüş ve dalgalı postişi ile göreceğiz. Daha sonrasında Lili Elbe olacak Danimarkalı ressam Einar Wegener’in yaşamının anlatıldığı The Danish Girl filmi gerçek bir yaşam hikayesi.

Eddie Redmayne as transgender pioneer Einar Wegener in The Danish Girl - 2015 REF NO : 75596 FOR EDITORIAL USE ONLY

eddie redmayne danish girl

Tarihin ilk bilinen transeksüeli olan Danimarkalı ressam Einar Wegener, 1920’lerde yaşamış. Rolü için sıkı diyete giren Eddie Redmayne bizi bir kez daha oyunculuğu ile şaşırtacak ve iz bırakacak gibi duruyor. Filmin yönetmeni Tom Hooper, çektiği 3. film olan The King’s Speech ile En iyi yönetmen Oscar ödülünü kazanmıştır. Bir kez daha hem yönetmeni hem de Eddie Redmayne Oscar ve Altın Küre ödüllerinin yarışında görebiliriz. Filmin fragmanı için filmstilmoda’yı takip edin.

eddie

Fotoğraflar The Danish Girl filmine aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: