Bu yaz plajın yıldızı olmak ister misiniz?

Deniz mevsimi geldi. Mayo ve bikinilerimizi giyinerek, kış boyu sakladığımız vücudumuzun ortaya çıkma zamanı da gelmiş oldu. Muhtemelen yaza hazırlık için diyet ve sporla zayıflamaya çalışmaya başlamış olabilirsiniz. Hepimizin unutmaması gereken ise herkesin doğuştan belirli bir vücut tipinin olduğu. Kısaca zayıflasak da değiştiremeyeceğiz vücudumuzda bazı formlar olabilir. Fakat bu sahilde istediğimiz gibi görünmemiz için artık bize engel değil. Sıkılaşıp, kendi vücut tipimizi bilerek, bize uyan doğru bikini ve mayoyu alırsak hayal ettiğimiz görünüme de rahatlıkla kavuşuruz.

Armut şekilli vücut, Geniş göğüs, Küçük göğüs, Atletik, Elma şekil ve Yuvarlak hatlı olmak üzere uzmanlar vücut tiplerimizi belirlemiş. İşte vücut tipleri ve bu vücut formlarına uyan mayo ve bikinler:

Armut Şekilli Vücut

Kalçalarınız ve baldırlarınız vücut formunuzda diğer bölgelerinize göre daha genişse siz de bu vücut formuna sahip olanlar içindesiniz. Beyonce, Jennifer Lopez ve Jennifer Love Hewitt bu vücut şekline sahip ünlüler.

– Vücut formunuzu dengeleyecek kesimleri tercih etmelisiniz. Özellikle alt bölgenizi kapatacak modelleri tercih ederseniz, sahilde kendinizi daha iyi hissetmeniz garanti. İp bikini altlarından kaçınmanızı tavsiye ederim. Ayrıca üst tarafınıza dikkati yönlendirirseniz, alt kısmınız görünmez olur 🙂

Mara Hoffman
Mara Hoffman
Victoria's Secret
Victoria’s Secret
Stella McCartney
Stella McCartney

L'Space

Loft
Loft

jlo beyonce-jay-z-beach-st-barts-20

Büyük Göğüs: 

Brooklyn Decker, Katy Perry, Sofia vergara gibi üst tarafınız geniş ise daha çok desteğe ihtiyacınız var.

– Destek en önemli ihtiyacınız. Altı balenli veya kavrayan kupları olan üstleri tercih etmenizi öneririm. Üst tarafınızı küçük göstermek istiyorsanız, fırfırlardan ve püsküllerden kaçının. Önemli olan üst kısımlarınızın formda gözükmesini sağlamak. Bunun için balen desteği ile beraber arka tarafı kapalı olanlar veya boyundan bağlı olanları tercih edin.

JCrew
JCrew
Jets by Jessica Allen
Jets by Jessica Allen
Kate Spade
Kate Spade
Asos
Asos

Küçük Üst: Kate Hudson gibi A veya B kup sütyen üstünüz varsa, sizde küçük üst vücut şekline sahipsiniz.

– Küçük üst daha az desteğe ihtiyaç duyar. İşlemeli, püsküllü modelleri tercih edebilirve daha büyük gösterebilirsiniz. Üçgen üstler istediğiniz illüzyonu yaratabilir. Ayrıca daha büyük desenler ve fırfırlarla da aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Pedli ve push-up modeli olan üstler daha büyük göstermenizi sağlayabilir.

TopShop
TopShop

 

Marysia

 

Victoria's Secret
Victoria’s Secret
Nasty Gal
Nasty Gal
Asos
Asos

Exclusive... Kate Hudson & Matt Bellamy Enjoy A Beach Vacation - NO WEB USE

Atletik: Cameron Diaz, Jessica Biel ve Jennifer Aniston gibi daha az kıvrımınız varve daha geniş omuzlarınız var ise sizde atletik yapıya sahipsiniz demektir.

– Görünümüzü biraz daha yuvarlak hatlıya çevirmeniz için ipli bikinler, cesur desenler, fırfırlar ve işlemelerle beraber kadınsı stiller sizi daha yuvarlak gösterecektir. (illüzyon yaratıyoruz) Monokiniler tam istediğinizi verecek stilde. Özellikle bikini altınızı küçük tutun çünkü o zaman daha yuvarlak görüneceksiniz.

Amuse

Acacia

 

Nasty Gal
Nasty Gal
Michael Kors
Michael Kors
Victoria's Secret
Victoria’s Secret

stacy-keibler di07Lfu

Elma Şekil Vücut

Genelde kilonuz karın kısmınızdaysa o zaman siz elma şeklinde vücuda sahipsiniz.

– Yüksek belli bikiniler veya tankiniler sizin karın kısmınızı saklamanız için yardımcı olacak stiller. Özellikle karın bölgesi üzerini kapatıcı modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Şanslısınız ki bu yıl yüksek belli retro bikiniler çok moda.

Victoria's Secret
Victoria’s Secret
Michael Kors
Michael Kors

Lisa Marie

Jessica Simpson

J.Crew

 

Yuvarlak Hatlı: Scarlett Johansson veya Kim Kardashian gibi geniş kalçalar, büyük göğüsler ve poponuz varsa, yuvarlak hatlı bayanlar arasında yer alıyorsunuz.

– Yuvarlak hatlarınızı öne çıkarabilirsiniz fakat sıkı görünmelerini sağlamanız gerekli. Colorblocking ile vücut şeklinizi geri plana atabilirsiniz.

Free People

 

Zimmermann
Zimmermann

Fotoğraflar PopSugar aittir.

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: