Ryan Gosling ve Harrison Ford: Blade Runner 2049

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI ismi ile Türkiye’de 6 Ekim’de vizyonda. 1982 yılında Ridley Scott’un çektiği Blade Runner filminin devamında yönetmen koltuğunda Arrival ve Prisoners filmlerinin yönetmeni Denis Villeneuve yer alıyor. Ridley Scott‘ın ismini ise yönetmen olarak değil Executive Producer olarak karşımızda.

Rick Deckard’ın 34 Yıldır Ne yaptığını Görmenin Vakti Geldi…Ryan Gosling ve Harrison Ford başrollerde yer alırken Jared Leto’da kilit bir rolde.

 

BLADE RUNNER 2049: BIÇAK SIRTI – Bu hikayede daha anlatılmamış sayfalar var. 

Philip K. Dick’in romanından beyazperdeye uyarlanan filmin senaryosunu Hampton Fancher ve Michael Green yazdı. Kadrosunda Ryan Gosling ve Harrison Ford dışında Robin Wright, Ana de Armas, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James ve Dave Bautista yer alıyor.

Bundan tam 32 yıl sonra dünya nasıl bir yer olacak?

Hayli iç karartıcı bir gelecek öngören filmin ana teması, özgürlük peşinde koşan yapay insanlar ve onları avlayan bir polisin çevresine kuruludur. Blade Runner filminde dedektif Rick Deckard’ı canlandıran Harrison Ford, Blade Runner 2049 ile tekrar karşımıza çıkıyor.

İlk filmin konusunu hatırlatmak adına; Deckard bir Blade Runner’dır, yani kaçak Replikant’ları (yapay insan/android) avlayan bir polis. Artık kovalamacadan sıkıldığı için ayrılmayı düşündüğü bir sırada, çaldıkları bir uzay gemisiyle dünyaya 5 Replikant’ın geldiğini öğrenir. Milyonlarca insanın yaşadığı dev bir şehirde bu 5 kaçağı bulmak zorundadır. Ridley Scott’ın yönettiği film 1982’de vizyona girmiş ve imdb’nin top 250 film listesi sıralamasında günümüze kadar yerini korumuştur.

 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: