Johnny Depp, Amerika’nın en azılı suçlusu #BlackMass

Black Mass Johnny Depp (1)

Johnny Depp, ABD tarihinin en azılı suçlularından biri olan Whitey Bulger olarak karşımıza çıkıyor. 53 milyon dolara çekilen Kara Düzen/ Black Mass filmi 16 Ekim 2015’te gösterimde olacak. KARA DÜZEN / BLACK MASS filmi için 3 kez Oscar adayı olan Johnny Depp, Whitey Bulger’e makyajla inanılmaz şekilde benzetildi. Boston’ın ünlü suç baronu James “Whitey” Bulger, 2011’de yakalanana dek on yıldan fazla süre FBI’ı peşinden koşturdu. Büronun En Çok Arananlar Listesi’nde Usame Bin Ladin’den hemen sonra gelen isimdi. Ancak ironik olan şey şu ki FBI’ın yardımı ve teşviki olmasa Bulger sahip olduğu güce asla ulaşamayabilirdi.

johnny-depp-black-mass
Johnny Depp’in gerçek yaşam ve filmden fotoğrafı
Bulger--Depp-merged
Whitey Bulger – Johnny Depp

Yönetmenliğini Scott Cooper’ın üstlendiği filmin uyarlama senaryosunda da Cooper’ın imzası var. Filmin zengin oyuncu kadrosunda, ayrıca, şu isimler yer alıyor: FBI Ajanı John Connolly rolünde Joel Edgerton (“The Great Gatsby”, “Zero Dark Thirty”); Whitey’nin erkek kardeşi, güçlü eyalet senatörü Billy Bulger rolünde Oscar adayı Benedict Cumberbatch (“The Imitation Game”); Whitey’nin en yakın suç ortağı Stephen Flemmi rolünde Rory Cochrane (“Argo”); Whitey’nin sağ kolu Kevin Weeks rolünde Jesse Plemons (televizyon dizisi “Fargo”); ve soruşturmadan sorumlu FBI özel ajanı Charge Charles McGuire rolünde Kevin Bacon (“Crazy, Stupid, Love”, televizyon dizisi “The Following”).

black mass johnny depp trailer 01

“Black Mass/Kara Düzen” acımasız ganster Whitey Bulger ile FBI ajanı John Connolly arasındaki anlaşmanın Bulger’ın suç imparatorluğunu tam bir dokunulmazlıkla genişletmesini nasıl mümkün kıldığını konu alıyor. Hırsı gözlerini kör eden Connolly, artan ceset sayısını görmezden gelerek gangsterin soruşturulmasının önüne geçiyor.

black mass johnny depp

WHITEY

Gammazcılara ne yaptığımı biliyor musun, John?

CONNOLLY

Bu gammazlık değil, Jimmy.

Bu bir ittifak.

WHITEY

İttifak mı? Benim ile FBI arasında mı?

CONNOLLY

Hayır, hayır. Senin ile benim aramda…

…Böyle bir ittifak seni zayıflatmaz, Jimmy.

Güçlendirir.

Connolly New York mafyasıyla mücadele ederek FBI basamaklarını tırmanırken, Whitey Bulger Boston’da başka türlü bir şöhret edinir. Gücünü arttırıp zaman içinde yerel Winter Hill Çetesi’nin lideri olur. Bazıları ondan korkmaktadır ama çoğu kişi için o bir tür Robin Hood’dur çünkü semtine karşı iyi ve cömerttir. Yönetmen: “Pek çok insan onu idolleştirerek büyüdü; pek çoğu onun gibi olmak istedi çünkü kendi yolundan gidiyor ve çoğu zaman da kazanıyordu. Ayrıca karizmatik bir adamdı. İnsanların ona yakın olmak istemesini sağlayan bir çekiciliği vardı. Onu anlamak, onu tanımak istiyorlardı. James Bulger’ın büyüleyici bir karakter olduğunu düşündüm ve onu neyin motive ettiğini merak ettim.”

thumbnail_21462

Yapımcılar: “Gerçek anlamda hiç iyi adamın olmadığı bir filmi başarılı kılmak için çok yetenekli ve aşırı zeki bir yönetmene ihtiyacınız vardır. ‘Black Mass/Kara Düzen’ kesinlikle o türde bir film” diyor Oliver ve ekliyor: “Karakterlerin gerçek dönüşümler yaşadığı ama hiçbirinin kahraman olmadığı bir hikayeyi çekip çevirmek başarması zor bir iş. Scott bu sularda olağanüstü ustaca gezindi.”

Fotoğraflar WB aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: