Yaz davetlerine özel ünlülerden yeni güzellik trendleri

nni

Son dönemin en çok konuşulan kırmızı halısı, Met Gala 2015. Costume Institute tarafından her yıl düzenlenen gala, öncelikle sergi ile başlıyor. Serginin teması galaya katılacak ünlülerin kıyafetlerinden aksesuarlarına, makyajlarından saçlarına kadar her şeylerine ilham oluyor. Bu yılki serginin ve galanın teması ‘Çin: Camın İçinden Bakmak’ temasıydı.

Met Gala exhibition 2 met gala exhibition 2015

Tema galaya katılan oyuncular ve modellere ilham olurken, geceye işlemeli elbiseler, renkli ipekliler, saç aksesuarları ile katıldılar. Gecenin en büyük ilhamı tabii ki Çin oldu. Kırmızı Çin kültüründe ateşten iyi şansa kadar bir çok şeyi temsil ediyor. Bunun etkisi ile gecenin ana renklerinden biri kırmızı oldu.

met gala 2015 trends

Sadece gece elbiselerinde kırmızıyı görmedik. Ünlüler makyajlarında da kırmızı ve kırmızı tonlarını tercih ettiler.

Kırmızı Ruj:

Geceye katılan ünlülerin tümüne yakın kısmında kırmızı ruj gördük. Gecenin rengi ‘Çin Kırmızı’ydı; turuncu tonlarının olduğu kan kırmızısı.. Adriana Lima’nın kiremit rengi kırmızısı da gecenin dikkat çekenlerindendi.

Bee Shaffer
Bee Shaffer
Adriana Lima
Adriana Lima
Jessica Chastain
Jessica Chastain

Açık Yeşil Göz Kalemi

Çin taşından ilham alan açık yeşil göz kalemi/sürme, her cilt rengine ve göz rengine uyum sağlıyor. Keri Russell’ın dağıtılmış şekilde, zümrüt ve safir dumanlı göz makyajı tüylü Altuzarra abiye elbisesine uyum sağlıyor.

Keri Rusell
Keri Rusell
Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica Parker

Artistik desenler

Cara Delevingne geceye sade bir siyah tulumla katıldı. Kollarında, göğsünde ve boynunda vişne ağaçları, kuşlar ve geleneksel Çin desenlerinden oluşan sahte dövmeler görünümünü zenginleştirdi.

NEW YORK, NY - MAY 04:  Cara Delevingne attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Kevin Mazur/WireImage)
Cara Delevingne

Yandan Örgüler

Geceye katılan ünlüler okul yıllarına geri döndüren yandan örgülerle gece elbiselerini tamamladılar.

Mary Kate and Ashley Olsen
Mary Kate ve Ashley Olsen
Julie Macklowe
Julie Macklowe

Kırmızı Göz Kapakları

Gecenin en dikkat çekici makyajlarından biri kırmızı tonlarında yapılmış göz makyajlarıydı.

Rose Byrne
Rose Byrne
nni
Jennifer Lopez

Kaküller ve Kısa Saçlar

Ünlüler yeni saçlarını denemek için bu tarz davetleri fırsat biliyorlar. Çene hizasında kesilmiş saçlar veya kaküller bu yıl ünlülerin favori modellerinden oldu.

NEW YORK, NY - MAY 04:  Dakota Johnson attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Larry Busacca/Getty Images)
Dakota Johnson 
NEW YORK, NY - MAY 04:  Zac Posen and Katie Holmes attend the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Kevin Mazur/WireImage)
Katie Holmes 
NEW YORK, NY - MAY 04:  Katy Perry attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at the Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Larry Busacca/Getty Images)
Katy Perry 
linda
Linda Evangelista
NEW YORK, NY - MAY 04:  Rihanna attends the "China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala at Metropolitan Museum of Art on May 4, 2015 in New York City.  (Photo by Kevin Mazur/WireImage)
Rihanna 

 

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: