Ünlü yıldız Amy Winehouse’n trajik yaşamı beyazperdede

amywinehouse

Sadece 2 albüm çıkaran Amy Winehouse İngiltere tarihinde tüm zamanların en büyük müzik ikonlarından biri oldu. Yaşadığı hayat, hızlı ünlenişi ve aşk ilişkileri ile sürekli medyanın gündeminde kalan Amy Winehouse, 27 yaşında alkol zehirlenmesinden öldü. ‘’Senna’’, ‘’Far North’’ gibi filmleriyle tanınan, BAFTA ödüllü yönetmen Asif Kapadia, AMY filmiyle, 6 kez Grammy Ödülü kazanmış ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un yürek burkan hayat hikâyesini sanatçının kendi sözleriyle beyazperdeye taşıyor.

amy film
Gün yüzüne çıkmamış arşiv görüntülerinin ve daha önce dinlemediğimiz şarkıların da yer aldığı, vurucu, duygu dolu film, pamywinehouseek azımızın yapabileceği bir şekilde yaşadığımız dünyaya ışık tutuyor.
AMY, kalbinden geçenleri ve kendi iç dünyasının sorunlarını, kaleme aldığı şarkılara taşıyan bir jenerasyonun yetenekli ve saf caz şarkıcısı… Amy Winehouse’n muhteşem müzikler yaratmasını sağlayan etkiler onun yaşamının yok olmasına da aynı hızla etken oldu.

amy-winehouse-and-blake-fielder-civil-in-2007-pic-rex-features-320411359
Yeteneği ve hemen herkesin beğenisini kazanan şarkılarıyla modern dünyamızın en başarılı şarkıcıları arasında yerini alan Amy Winehouse, büyük başarısı, medyanın insafsız ve saldırgan bir şekilde sorunlu ilişkilerini ve benimsediği hayat tarzını sorgulamasının gölgesinde kaldı.

amy-1406-2
Amy Winehouse, alkol zehirlenmesi sonucu 2011 yılının Temmuz ayında hayata veda etti. Öldüğünde 27 yaşındaydı.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: