Home Sinema-Haberleri Alejandro Amenabar’ın Korku Terapisi için yeterince cesur musunuz?

Alejandro Amenabar’ın Korku Terapisi için yeterince cesur musunuz?

Oscar ödüllü yönetmen Alejandro Amenabar yeni gerilim/korku filmi ile bize 9 Ekim’de Korku Terapisi yapıyor. Son psikolojik gerilim filmi Regression / Korku Terapisi’nde Emma Watson ve Ethan Hawke başrollerde. Ülkesi İspanya’da gösterime giren Regression / Korku Terapisi 2015’in en çok iş yapan filmi oldu.

regression film

Korku Terapisi filminde 90’larda Minnesota’da bir baba, kızına cinsel tacizde bulunmakla suçlanır. Baba ne olup bittiğine dair hiçbir şey hatırlayamasa da suçlamaları kabul eder. Bir psikoloğun yardımıyla hafızasındaki boşlukları doldurmaya çalışan adam parçaları yavaş yavaş birleştirir. Yaşadığı olayların içerisinde bir polisin de yer aldığını hatırlar. Yine de olaylar tartışmaya açık değildir ve yerel medya, soru işaretlerinin arkasında satanik bir tarikatın yer alma ihtimalini sorgulamaya başlamıştır.

394744 jpg r 640 600 b 1 d6d6d6 f jpg q x xxyxx regression

Şili doğumlu ünlü yönetmen Alejandro Amenábar’ın yazıp yönettiği Regression / Korku terapisi filminin başrollerini Emma Watson ve Ethan Hawke ikisi paylaşırken onlara David Thewlis, Aaron Ashmore ve Devon Bostick gibi isimler eşlik ediyor.

373350 jpg r 640 600 b 1 d6d6d6 f jpg q x xxyxx

Korku Terapisi /Regression filminde Alejandro Amenabar satanizm gerçeği ile bize gerilim dolu dakikalar yaşatıyor. Kariyerine 1996 yılında çektiği korku-gerilim türündeki Thesis filmiyle başlayan Amenabar bu filmin ardından dikkatleri üzerine çekmişti. Nicole Kidman’lı korku filmi The Others ile ülkesi İspanya’nın sınırılarını aşmış ve dünyaca tanınmıştır. Amenabar  bu filmle birlikte 14 yıl sonra çok sevdiği gerilim türüne geri dönüyor.

regression trailer main

Fotoğraflar Pinema aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için:

%d bloggers like this: