Gözalıcı olmak şimdi çok kolay

nrm_1412072963-spring-summer-2015-hair-trends

Bir davete, düğüne veya mezuniyete hazılanıyorsunuz. Geceye özel abiyeniz, çantanız, ayakkabılarınız ve takılarınız seçildi. Çeşitli internet sitelerin, blogların, pinterest, facebook, instagram ve dergilerin yardımı ile stillerimiz ilhamlarla belirlendi. Sıra saçlarımıza geldi. Sizlerle Oscar’dan Altın Küre’ye, Met Gala’dan Cannes Film Festivali’ne kadar ilham olabilecek kırmızı halı stillerini filmstilmoda’da paylaşmıştım. Genel stiller saçlarınız için fikir verebilir diye düşünürken biraz daha detaylandırıp 2015 trendlerine göz atalım istedim. Sonuçta trendy ve dikkat çeken görünüm yaratmak istediğimiz özel geceler için saçlarımız ayrı önem taşır. Bazılarını evde kendiniz yapabilirsiniz, bazıları için ise kuaförlerimizin nadide yaratıcılığına ihtiyacımız var.

– Düşük Topuz

lily-collins-SLEEK, LOW BUN

Lilly Collins gibi dumanlı göz makyajı ile tamamlarsanız çekici bir görünüm yaratabilirsiniz. Saçlarınızı son olarak parlatmayı unutmayın.

– Kabarık, Tepede At Kuyruğu

bouncy pony tail

Saçlarınıza gergin topuzlar yapmak yerine Chrissy Teigen gibi tepeden saçlarınızı toplamanız daha dinamik ve trendy görünüm yaratacaktır. Saçlarınızın doğal dalgası varsa şanslısınız yoksa da dert değil, maşa ile dalga yapmak çok kolay. Spreyden destek almamız gereken bir model.

– Tepede Dağınık Topuz

2011 Young Hollywood Awards Presented By Bing - Red Carpet

Tepede topuzlar bu yıl daha cool. Gelişigüzel toplanmış havası ise trend modellerden. Gergin gelin topuzu yapmak yerine Ashley Benson gibi saçlarınızı tepeden toplarsanız daha seksi görünüm yaratabilirsiniz.

– Eşarpla Örgüler

woven-braid

Eşarpları şimdi saçlarımızda örgülerimizi renklendirmek için kullanmak harika bir fikir. Siyah bir elbise tercih edenler için arkadan renk veren bu görünüm mutlaka denenmeli.

– Önler Düz Geriye

slicked-back

Sanırım aralarında yapılması en kolay ve en net model. Saçlarınızın önlerini arkaya doğru alıp iki siyah toka ile tutturarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

– Yana doğru kahküller

karlie-kloss-side-swept-bangs

Kahkül kullanabiliyorsanız, kesinlike denemenizi tavsiye ederim. Düz öne alınan kahküller yerine hafif yana doğru taranmış olanlar daha modern görünüm yaratıyor. Saçlarınızı ister düz ister dalgalı olarak kullanabilirsiniz.

olivia-wilde-ombre-highlights

-Doğal Dalgalar

hbz-15-summer-haircuts-for-2015-08_1

Tüm saçınıza maşa yapmak yerine ara ara maşa yapmak ve doğal saçınızla beraber dalga yaratmak seksi, aynı zamanda natürel görünüm sağlıyor.

– Dağınık Örgüler

pucci-undone-braid

Örgülerinizde saçlarınızı dağınık bırakarak sadece uç kısmını örmek trendy.

– Dağınık topuzlar

julia-roberts-messy-bun

Doğallık topuzlara da yansıdı. Dağınık kalan veya büyük kısmı açıkta kalarak toplanan saçlar daha revaçta. Julia Roberts bu saçı ile daha genç ve modern görünüyor.

– Saç bantları

Özellikle bir türlü şekil veremediğiniz saçlarınız için bu model kesinlikle büyük kurtarıcı. ayrıca elbisenizle uyumlu görünüm yaratma şansınız da var. Göz makyajınıza önem vermenizi tavsiye ederim.

headband-hairstyle

– Gözalıcı, Bardot stili Fönler

Jennifer Lopez’in kabarık fönü, Altın Küre ödülü sonrası en beğenilen modellerden biri oldu. Aralara maşa ile hareket kazandırarak kabarık stil yaratarak gecenin kadını olabilirsiniz.

Fotoğraflar Getty Image aittir.

loading...
Bumerang - Yazarkafe

Yorumlarınız için: